Sürücü Eğitim Simülatörü

Adaylar sürücü kursumuza geldiklerinde gözlemlediğimiz, özellikle daha önce araç kullanmamış kişilerde direksiyon dersi esnasında stres ve panik yaşamalardır. Ve bildiğiniz üzere stres hata yapmayı hata ise trafik kazasının nedenidir. Trafik eğitimi deneme yanılma yolu seçeneğini de sunmalıdır ki kursiyer olarak doğru olan görülsün. Sürücü Eğitim Simülatörü adaylara bu gibi yararların yanı sıra daha ne gibi faydalar sağlıyor devam edelim…
Bilindiği üzere araç başında verilen eğitimlerin kalitesi, eğitim veren kişinin ilgisi ile doğru orantılıdır. Yani; eksik eğitim veren bir öğretici kendine güvenmeyen sürücüler ortaya çıkaracaktır. Sürücü eğitim simülatörü ise tüm bu olumsuz örneklerin tersine stresi sıfıra indirger. Zira kursiyer herhangi bir hata yaptığında aracın yada kendisinin zarar görmeyeceğini bilir ve yaptığı hataları tekrar denemeleri ile düzeltme imkanına sahiptir. Böylelikle performansı daha çabuk gelişir ve gerçek araç ile trafikte uygulayamayacağı bir çok senaryoyu simülatör ile uygulayabilir. Simülatör ile elde ettiği hatasız bilgileri gerçek araç başında daha çabuk kavramış olur.
Çevreye duyarlı, bilinçli ve güvenli sürüş öğrenen kursiyerlerimiz için trafik stresinden uzak eğitim veren kurumumuz, gerçek hayata uygun tasarlanmış 3 boyutlu şehir hayatını sunan simülatör ile gerçek bir ortam sunmayı amaçlamıştır. Mağazalar, dolmuşlar, yayalar ve hatta reklam panoları ile yaşayan bir şehir. Sürücü eğitim simülatörünün sadece sürücü adayları açısından değil eğitmenlere de bir çok yararı vardır. Simülatör eğitiminden geçen kursiyer için eğitmen gerçek araca binmeye hazırdır onayı verir ve gerçek araç başında eğitmenler de sıfırdan eğitim vermek zorunda kalmazlar. Zira; kursiyerin refleksleri artık daha bilinçlidir ve eğitim kolaylaşmıştır.

Sürücü Eğitim Simülatöründe Neler Var?

• Yerleşim merkezleri : Okullar, restoranlar, camiler, parklar, benzinlikler, bankalar vb. bir çok yerleşim merkezi 3 boyutlu olarak karşınızda olacak.
• Yayalar ve araçlar : Araç içerisinde gidiyormuş gibi hissedin. Karşınızda bir dolmuş, önünüze atlayan bir yaya ve akan trafik.
• Hava Koşulları : Yağmurlu, karlı yada güneşli havalarda sürüş imkanı gibi özellikleri iel performansa dayalı gerçek bir sürüş hissi.
• Uyarılar : Yapılan her trafik hatasında ekranda kural ihlali belirir ve görsel/sesli olarak ikaz edilir. Bu sayede kursiyer hatasını anlamış olur ve düzeltme imkanı bulur.
• Trafik İşaretleri : Gerçek hayatta karşılaşabileceğiniz her şey var. Örneğin; trafik polisi, trafik lamba ve işaretleri.
• Gerçeklik : Gerçek araç gibi ayna kontrolleri ve koltuk ayarı yapma imkanı yanı sıra otomatik veya manüel vites seçeneği.Ayrıca dönüş sinyalleri,korna ve hatta ses sistemi ile gerçek bir deneyim.